Norint išsaugoti sveikus ir spindinčius dantis kiek įmanoma ilgiau, būtina pasirūpinti atsakinga jų priežiūra. Tinkama burnos higiena apsaugo dantis nuo pavojingų ligų, išsaugo estetišką šypseną ir panaikina nemalonų burnos kvapą. Tinkama dantų priežiūra – tai ne tik kruopštus dantų valymas, bet ir reguliarūs apsilankymai pas odontologą. Konsultacijos metu odontologas įvertins dantų būklę ir, esant poreikiui, paskirs reikiamą gydymą. Pasireiškus dantų pažeidimams, taikomas terapinis gydymas. Terapinis gydymas apima gydytojo odontologo konsultaciją, plano sudarymą, ėduonies gydymą, plombavimą, nekokybiškų plombų keitimą, estetinį plombavimą. 

Kada apsilankyti pas odontologą?

Pastebėjus dantų spalvos pakitimus, pajutus nemalonius pojūčius ar skausmą, būtina nedelsiant apsilankyti pas gydytoją odontologą. Danties skausmas išduoda, kad liga yra pažengusi, nes uždegimas jau pasiekė nervą. Verčiau pas odontologą apsilankykite profilaktiškai, nelaukdami jokių nemalonių požymių. Taip užkirsite kelią dantų pažeidimams ir išvengsite sudėtingo gydymo bei papildomų išlaidų. 

Ėduonies gydymas

Dažniausiai pasitaikanti dantų liga – ėduonis. Šis uždegimas gali atsirasti tiek plombuotame, tiek sveikame dantyje. Ėduonis pasireiškia tamsiomis dėmelėmis ant dantų, be to, dantys tampa jautrūs, dantų paviršiuje atsiveria ertmės. Gydymo eiga priklauso nuo ėduonies stadijos. Pradinėje stadijoje gręžimo išvengiama, dantys stiprinami reikiamomis medžiagomis. Jei dantys yra pažeisti stipriau, prireikia giluminio gydymo: šalinami ėduonies pažeisti audiniai ir dantys plombuojami. TL klinikoje ėduonis gydomas pasitelkiant mikroskopą, be to, naudojamos tik kokybiškos plombos, kurios tiksliai atkuria danties anatominę formą, struktūrą bei estetinę išvaizdą. 

Terapinis gydymas be skausmo 

Ne vienas pacientas odontologinį gydymą atidėlioja dėl kaustančios baimės. Dėl šios priežasties, TL klinikoje dėmesys skiriamas ne tik galutiniam gydymo rezultatui, bet ir pasirūpinama sklandžia ir komfortiška procedūros eiga. Šiandieninės galimybės leidžia procedūrą atlikti pacientui nesukeliant jokio streso ir skausmo. Dantys dažniausiai gydomi vietinėje nejautroje, reikiamoje vietoje blokuojant skausmo receptorius. 

Pasireiškiant itin didelei dantų gydymo ar adatų baimei, yra galimybė taikyti sedaciją. Prižiūrint anesteziologui, madikamentų pagalba slopinama sąmonė ir pacientas jaučiasi ramus, mieguistas ar net užmiega. Sedacija dažniausiai taikoma sudėtingesnių, ilgiau trunkančių procedūrų metu, taip pat vaikams ar ypač jautriems pacientams. 

Paslauga Kaina, EUR
Ambulatorinės kortelės įrašo kopija 0,50
Bendra odontologo konsultacija, profilaktinis patikrinimas 10
Rentgeno nuotrauka 5
Panoraminė rentgeno nuotrauka 15
Profesionali burnos higiena (ultragarsiniu skaleriu ir instrumentais) 40 - 50
Apnašų nuėmimas „Air Flow“ aparatu 20
Danties padengimas silantu 10
Dantų balinimas kapomis (2 kapos + balinimo medžiaga) 120
Individualiai pagaminta balinimo kapa 50
Dantų balinimas gydytojo kabinete (Philips Zoom lempa) 150
Dantų balinimas gydytojo kabinete  (Philips Zoom lempa) + balinimo rinkinys namuose su kapomis 250
Vidinis balinimas (1 dantis) 20
Dantų papuošalas (deimantukas) 25
Gydomasis pamušalas (Dycal) 5
„Biodentine“ cementas 25
Ertmės paruošimas ir devitalizuojančios pastos uždėjimas 10
Kanalo mechaninis ir cheminis apdirbimas 15
Ca(OH)2 pastos įvedimas į kanalą 5
Kanalo plombavimas gutaperčiniais kaiščiais 17 - 20
Helio kompozicinė plomba – 1 paviršius 30
Helio kompozicinė plomba – 2 paviršiai 40
Helio kompozicinė plomba – 3 paviršiai 50
Stiklojonomerinė cemento plomba 20
Estetinis plombavimas 100
Pieninio danties amputacinis gydymas 10
Pieninio danties plombavimas: stiklojonomerinė plomba 20
Pieninio danties plombavimas: kompomerinė plomba 20
Danties vainiko (kulties) atstatymas 1-nu stiklo pluošto kaiščiu 50
Danties vainiko (kulties) atstatymas 2-iems stiklo pluošto kaiščiais 70
Laidinė nejautra 5
Infiltracinė nejautra 5